SAADET enflasyonu astronotlarla anlattı: Uzaya giden bir ülke için çok

Saadet Partisi, uzaya gidecek ilk Türk astronot üzerinden uzay aracında bulunacak 4 astronotun ülkelerinin enflasyon oranlarını kıyasladı.

İtalya’nın yıllık enflasyonu yüzde 0.59, İspanya’nın yıllık enflasyonu yüzde 3.1, İsveç’in yıllık enflasyonu yüzde 4.4, TÜİK rakamlarına göre Türkiye’nin resmi enflasyonu ise yüzde 64.77 oldu.

Uzaya giden bir ülke için bu enflasyon rakamının çok “astronomik” olduğunun belirtildiği video sosyal medyada gündem oldu.

UZAY ARACI NE ZAMAN HAREKET EDECEK, İÇİNDE KİMLER VAR?

Türkiye’nin ilk uzay astronotu Alper Gezeravcı’nın da içinde bulunacağı Axiom Mission 3 (Ax-3)’ün ertelenen uçuşu hakkında SpaceX sosyal medya hesabı X’ten yaptığı paylaşımda “Ax-3 misyonunun ISS’ye fırlatılması için şimdi 18 Ocak Perşembe gününü hedefliyoruz. Bu ilave süre ekiplere uçuş öncesi son kontrolleri tamamlama ve araç üzerindeki verileri analiz etme imkanı verecek” ifadelerini kullandı.

Alper Gezeravcı’nın Ax-3 uçuşunda birlikte görev alacağı kişiler, ABD ve İspanya’yı temsilen misyon lideri Michael Lopez-Alegria, İtalyan Hava Kuvvetlerinden pilot Walter Villadei ve Avrupa Uzay Ajansı adına katılan İsveçli Marcus Wandt olacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir