Filiz Akgün, Eşi İbrahim Erkal’ın Anısına Düzenlenen Gecede ‘İbrahim Erkal’ Filmiyle İlgili Açıklama Yaptı!

İbrahim Erkal’ın anısına düzenlenen ‘Hürmet’ konseri ünlü isimleri bir araya getirdi. Eşi Filiz Akgün’ün ev sahipliği yaptığı gecede verilen konserler ayakta alkışlandı. 

2017 yılında hayatını kaybeden İbrahim Erkal’ın eşi Filiz Akgün ‘İbrahim Erkal’ filminin çekilmesi ile ilgili konuştu. ?

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/cadde/fil…

2017 yılında beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden ünlü sanatçı İbrahim Erkal’ın anısına ‘Hürmet’ konseri düzenlendi.

Kültür Bakanlığı ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün organize ettiği gecede eşi Filiz Akgün ev sahipliği yaptı.

Bu özel gecede Alişan, Aydilge, Ceylan, Doğuş, Eda Baba, Elif Kaya, Güliz Ayla, Gökhan Tepe, Kafadar, Resul Dindar, Sinan Akçil, Enes Yolcu, Sufle ve Zehra gibi sanatçılar müzikseverlerle buluştu.

İbrahim Erkal’ın hayatını anlatan belgesel film gösterimi ile başlayan gecede sahneye çıkan şarkıcıların sahne performansları ve konuşmaları salondan alkış topladı.

Şarkıcı Ersan Er, 2021 yılında İbrahim Erkal’la ilgili “Çok sevilen bir sanatçının hayatını anlatacak olmak bizim için bir vefa borcu” diyerek filminin çekileceğinin müjdesini vermişti. Ancak bu film bir süreliğine rafa kaldırılmıştı.

Milliyet’in haberine göre; Filiz Akgün, İbrahim Erkal’ın filmini yapmak için yapımcıların kapısını çaldığını ancak çok fazla kurgu olduğu için bu projeleri kabul etmediğini söyledi.

Filiz Akgün, “Film projeleri geldi ama kurgu çok olduğu için istemedik. Çünkü benim çocuklarım var, babasını hiç tanımayan bir kızım var. Tabii ki kurgu yapılır ama bu kurgu abartılmamalı, hayatın dışına gerçeğin dışına çıkarsa olmaz. Bana teklif olarak projeden bahsedildi ama kurgusundan çok hoşlanmadığım için istemedim.” ifadelerine de yer verdi.

“İbrahim’in çok böyle bir ajitasyon bir hayatı yoktu memur bir ailenin çocuğu. İleride güzel projeler gelirlerse neden olmasın. Zaten onun da bir filmi olsun isteriz. İbrahim çok anlamlı eserler bırakmış bir isim, o yüzden onun her türlü anılması gerekir” diye noktaladı.

İbrahim Erkal filminin çekilmesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir