APT Coin ve Bu 5 Altcoin İçin Ortaklık Dahil Sıcak Gelişmeler Var!

Aptos (APT Coin) Vakfı, Jambo Technology ile ortaklık kurduğunu duyurdu. OpenAI, ilk metinden videoya modelini güçlü bir tepkiyle tanıttı. OpenAI CEO’su Sam Altman’ın Worldcoin’i bu haberle fırladı. Ve daha fazlası!

WLD, APT Coin ve bu 4 altcoin’den haberler var…

Aptos (APT Coin) ve Jambo iş birliği yapıyor

Aptos (APT Coin) Vakfı, Jambo Technology ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Jambo Technology, Afrika pazarları için bir web3 geliştiricisi. Basın açıklamasında, “Bu ortaklık, Jambo’nun dijital kapsayıcılık taahhüdünün yanı sıra Aptos’un yenilikçi Blockchain teknolojisinden yararlanacak. Böylece, en çok fayda sağlayacak bölgelerde Web3 erişilebilirliğini ve eğitimini önemli ölçüde geliştirecek.” denildi.

Bu ittifakın temel ürünü, Afrika, Güneydoğu Asya ve Latin Amerika’daki kullanıcıların dijital ekonomiye 99 dolarlık bir fiyatla erişmeleri için tasarlanan JamboPhone. Cihaz 40’tan fazla ülkede mevcut. Aptos (APT Coin) uyumlu cüzdan Petra gibi önceden yüklü uygulamalar aracılığıyla Aptos ağına entegre olacak.

Uyum ekibi Jupiter’in kripto yatırımını iptal etti

FT’nin Cuma günü bildirdiğine göre, 65,8 milyar doların üzerinde yönetilen varlığa sahip Londra’da listelenen Jupiter Asset Management (JUN), bir uyum sorunu nedeniyle kripto borsasında işlem gören ürünlerden (ETP) birine yaptığı yatırımı iptal etmek zorunda kaldı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Jupiter’in Altın ve Gümüş fonu, 2023 yılının ilk yarısında 21Shares’in Ripple (XRP) ETP’sine 2,58 milyon dolar yatırım yapmıştı. Ancak rapora göre, yatırım şirketin “düzenli gözetim süreci” tarafından işaretlendi. Daha sonra uyum ekibi iptal etti.

OpenAI’nin Sora X’i büyüledi, WLD fiyatı fırladı!

Yapay zeka (AI) firması OpenAI, Perşembe günü ilk metinden videoya modelini güçlü bir tepkiyle tanıttı. Ancak firma modelin hala kat etmesi gereken yollar olduğunu kabul ediyor. OpenAI’nin en yeni yapay zeka video oluşturma aracı Sora, henüz tam olarak halka açık bir sürüm için hazır değil. Bununla birlikte, gerçekçiliği nedeniyle sosyal medya kullanıcılarını hayran bıraktı. Bu gelişme, OpenAI CEO’su Sam Altman’ın Worldcoin’inin (WLD) fiyatını olumlu etkiledi. Altcoin fiyatı gün içinde %20’nin üzerinde artış kaydetti.

Grayscale’in ETHE prim oranı %11,84’e geriledi

Coinglass verileri mevcut Grayscale ETH Trust Fund’ın (ETHE) %11,84 negatif prim oranına; ETC Trust’ın %43,08 prim oranına; LPT Trust’ın ise %176,34 pozitif prim oranına sahip olduğunu gösteriyor.

THORChain, RUNE yakım duyurusu yaptı.

Merkezi olmayan bir cross-chain ticaret protokolü olan THORChain, bir sonraki ağ yükseltmesinde 60 milyon RUNE tokenini yakacağını duyurdu. Ayrıca, maksimum teminatlandırma oranını %200’e düşüreceğini bildirdi.

Core Chain, D3 ile ortaklık kurdu

Core Chain, D3 Global ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Ortaklık kapsamında mevcut internet altyapısını entegre edecek. Ayrıca, bir sonraki milyar Web3 kullanıcısını tanıtacak. Böylece, daha kapsamlı bir Web3 ekosisteminin erişilebilirliğini ve büyümesini artıracak. Mevcut Web3 adlandırma çözümleri, alan adı sistemleri (DNS), web siteleri, e-posta ve cihazlar dahil olmak üzere geleneksel internet altyapısıyla birlikte çalışabilirlik sağlamıyor.

İşbirliği, Core Chain kullanıcılarının kendilerine özel .core üst düzey alan adına sahip olmalarını sağlayacak. Ayrıca, üçüncü taraf yazılım veya entegrasyona ihtiyaç duymadan Web1, Web2 ve Web3 arasındaki boşluğu dolduracak. Böylece, 5,3 milyardan fazla internet kullanıcısına erişim sağlayacak. Core Chain’e ilk katkıda bulunanlardan Rich Rines şunları söyledi:

Geleneksel internet ile Web3 altyapısı arasındaki boşluğu entegre etmek üzere D3 Global ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz. Otonom ağımızın lansmanından bu yana beş milyondan fazla aktif cüzdanımız oldu. Bu da Web3’ü daha erişilebilir ve sezgisel hale getirme ve bir sonraki milyar kullanıcıya daha fazla hizmet verme misyonumuzla uyumlu. Mevcut internet altyapısına sorunsuz entegrasyon sayesinde hem ekosistemimizi genişleteceğiz hem de daha kullanıcı dostu bir Web3 deneyimine doğru ilerleyeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir